Brasil Yellow Bourbon - čerstvě pražená káva, min. 50g

hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5(4)Počet hvězdiček je 4 z 5
Upřesněte výběr produktu

Skladem
Gramáž musí být od 50 do 3000 g a násobkem 50.
ks

Tato oblíbená brazilská káva vás nadchne lahodnou sladkostí ořechů a čokolády, která je doplněná o velmi jemnou citrusovo-pomerančovou kyselinku. Káva je vhodná jak na přípravu espressa, tak na alternativní přípravy. Více

Produkce kávy v Brazílii představuje přibližně třetinu veškeré produkce kávy, což z ní činí zdaleka největšího světového producenta za posledních 150 let. Pěstuje se jak arabica, tak robusta, přičemž arabika jasně dominje s rostoucím podílem 80 %.

Odrůda Yellow Bourbon se od ostatních odlišuje jasně žlutou barvou zralých kávových třešní. V chuti je káva o něco ovocnější než jiné brazilské odrůdy, avšak stále výrazně do ořechů, čokolády a kakaa.

Pro brazilské kávy je nejběžnější metodou zpracování suchý proces, známý jako nepraný nebo naturální. Odrůda Yellow Bourbone je však zpracována metodou washed, tady pranou metodou, jejíž cílem je odstranit veškerou dužinu i se slupkou ještě před sušením kávových zrn. Výhodou tohoto zpracování je především to, že dokáže nejlépe podpořit kvalitu kávových zrn. Právě proto se využívá pro zpracování většiny výběrových káv. Na rozdíl od káv zpracovaných suchou metodou, jsou washed kávy čistší chuti, která lépe vyzdvihuje původ a odrůdu samotné kávy. Nevýhodou je pak hlavně obrovská spotřeba vody, která znemožňuje využití v suchých oblastech. 

Parametry
Doporučená příprava Moka konvička
Chuť hořká
Aroma čokoládové
Země původu Brazílie
Kontinent Jižní Amerika
Úprava kávy čerstvě pražená káva
Stupeň pražení střední (medium)
Region Minas Gerais|Cerrado
Způsob zpracování promytá (washed)
Druh kávy 100% arabika