Colombia Cerro Azul Geisha - čerstvě pražená káva, min. 50g

Upřesněte výběr produktu
Gramáž musí být od 50 do 3000 g a násobkem 50.

Skladem
ks

Dopřejte si luxusní šálek jedné z nejlepších kolumbijských káv světa!

Více informací o kávě v popisku níže. Více

Vznik společnosti Café Granja La Esperanza se datuje do roku 1945, kdy se farmář Juan Antonio Herrera rozhodl rozšířit pěstovanou odrůdu arabiky Typica o odrůdy Yellow Bourbon, Red Bourbon a Caturra. Koncem 90. let posunuli jeho synové, Rigoberto a Luis, farmu novým směrem a změnili proces pěstování na organický.

V roce 2007 si Don Rigoberto Herrera Correa pronajal kávovou farmu v oblasti Boquete v Panamě s názvem „La Carleida“, kde již o rok později získal s kávou Geisha první místo v soutěži “Best coffee of Panama”. Tento úspěch jej přiměl přivézt zpět domů do Kolumbie semena této odrůdy a tím začala nová éra v historii Granja La Esperanza a její farmy Cerro Azul.

Tato kolumbijská káva je plnohodnotnou „sestrou“ vítězné kávy z Panamy. Sbírané kávové třešně musí bez výjimky splňovat parametr „Brix 18“ (poměr cukru a vody), dále podstupují 36hodinovou fermentaci, 48hodinové sušení při průměrné teplotě 35 °C a na závěr 15denní dosoušení na slunci.

Výsledkem je opravdu jedinečná káva s hedvábným tělem, výraznou chutí s tóny borůvek, ananasu, muškátového oříšku, citronely a aromatických bylin. Dominuje výrazná sladkost s koncem kyselých jablek a citrusů. Aroma pikantní, jamajský květ, levandule, vanilka, tamarind a bílá čokoláda.

Parametry
Chuť sladká
Aroma květinové
Země původu Kolumbie
Kontinent Jižní Amerika
Úprava kávy čerstvě pražená káva
Stupeň pražení střední (medium)
Region Valle del Cauca
Způsob zpracování suché, fermentované
Druh kávy 100% arabika