Cuba Caracolillo Peaberry - čerstvě pražená káva, min. 50g

Upřesněte výběr produktu

Skladem
ks

To nejšťavnatější co na keři bylo :) Zrn Peaberry je na každém keři opravdu jen poskrovnu, o to však intenzivnější je jejich chuť.

Více informací o kávě v popisku níže. Více

Káva Cuba Caracolillo je známá svým intenzivním aroma, hladkou texturou a tóny tmavé čokolády. Pěstována v ideálním mikroklimatu na horských planinách Kuby. Pečlivé hospodaření ve státních kooperativách a pěstování pod lesním porostem v bohaté půdě je zárukou skutečné kvality. Unikátní fazolový tvar zrna Caracolillo se sklízí tradičními metodami. Káva je certifikována Humaniterra, což naznačuje závazek k etickému a udržitelnému způsobu produkce.
Tvar kávových zrn zvaný Caracolillo (Peaberry) se objevuje na koncích větví keřů nebo v jejich velmi vysoké části na špičkách. Kvůli svému umístění nedosahují potřebné kapacity pro svůj normální růst, a proto se vytváří jedno spojené zrno. Caracolillo je zrno vysoce ceněné pro to, že je vyzrálé chuti, mnohem intenzivnější, koncentrovanější chuti a nabírá více kyselosti, aby bylo kávou, která dostává více světla a vody z deště. I v procesu pražení zrna upřednostňuje jeho tvar, protože v průběhu pražení dosahuje rovnoměrnějšího pražení. Toto zrno není příliš časté a vychází s méně než 10% pravděpodobností, takže je třeba při výběru zrna a manipulaci s ním postupovat opatrněji. Je proto dražší, i když pochází ze stejné rostliny a oblasti.
Cuba Caracolillo je velmi vyvážená s příjemnou vůní, je charakteristická kořenitostí a zanechává dlouhotrvající a bohatý pochuť. Je to unikátní káva, která odráží vášeň a energii kubánského lidu. Díky svému zvláštnímu peaberry zrnu z oblasti Guantánamo nabízí silnou chuť, výrazné aroma a vysoký obsah kofeinu s čokoládově oříškovým krémovým finišem.

Parametry
Chuť hořká
Aroma čokoládové
Země původu Kuba
Kontinent Severní Amerika
Úprava kávy čerstvě pražená káva
Stupeň pražení střední (high)
Region Sierra Maestra
Způsob zpracování promytá (washed)
Druh kávy 100% arabika