Ethiopia Yirgacheffe Koke - čerstvě pražená káva, min. 50 g

hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5 (2)Počet hvězdiček je 5 z 5
Upřesněte výběr produktu
Gramáž musí být od 50 do 3000 g a násobkem 50.

Skladem
ks

Sladká ovocná káva z oblasti Yirgacheffe.

Více informací o kávě v popisku níže.
Více

Oblast Yirgacheffe je známá pro vysoce kvalitní kávy, které jsou ručně sbírány. Sběrači rotují mezi stromy každých 8 až 10 dní, aby kávovým třešním dopřáli dostatek času pro dozrání. Teprve v plné zralosti jsou třešně sesbírány. Sběrač v průměru sklidí 50 až 100 kilo kávových třešní a podle sesbírané váhy je sběrač zaplacen. Poté jsou kávové třešně převezeny do zpracovatelské stanice Koke.

Rodinná zpracovatelská stanice Koke byla založena v roce 2011 na svahu kopce mezi kávovníky. Od roku 2015 se majitelé stanice více zaměřují na podporu místních farmářů a poskytují jim poradenství pro zvýšení kvality i výnostnosti. V současné době se na stanici zpracovává káva od 96 malých pěstitelů. 

Káva zpracovaná suchou metodou se nejdříve ručně vytřídí a poté je umístěna na vyvýšené postele, na kterých se nechají třešně na slunci usušit. Tento proces trvá přibližně 3 týdny a při velmi slunečných dnech se přes třešně nátáhne plachta, aby nedošlo k příliš rychlému vysušení kávových třešní. Díky tomuto procesu získá káva velmi čistou, ovocnou chuť plnou sladkých tónů nektarinek, jahod a tropického ovoce.

Z aktuálního cuppingu našeho baristy

Aroma lesních plodů je pro tuto kávu typická a ani aktuální pražení není výjimkou. Začátek je sladce borůvkový, tělo přináší hořkost kakaa a after taste má nádech rumové intenzity. Kdo nehledá čistě kyselou kávu, ale rozmanitost chutí, je tato várka přímo pro něj.
Parametry
Chuť kyselá
Aroma ovocné
Země původu Etiopie
Kontinent Afrika
Nadmořská výška 1800 m n.m.
Úprava kávy čerstvě pražená káva
Stupeň pražení střední (high)
Region Yirgacheffe
Odrůda Heirloom
Způsob zpracování suchá (natural)
Druh kávy 100% arabika