Kenya Mercy AA – čerstvě pražená káva Arabika, min. 50 g

Upřesněte výběr produktu
Gramáž musí být od 50 do 3000 g a násobkem 50.

Skladem
ks

Promytá káva z Keni s chutí džemu z lesního ovoce, nakládaných citrusů a čokolády Lindt.

Více informací o kávě v popisku níže.
Více

Farma Edwarda Mungai Ngugi se nachází necelou hodinu od centra hlavního města Nairobi a v posledních letech okolní farmáři prodávají půdu a rozšiřuje se tak předměstí Nairobi. Edward pěstování kávy miluje a svou půdu neprodá.

Na plantáži se pěstují převážně dvě kávovníkové varianty - SL28 a Ruiru 11. Varieta SL28 má historii sahající až do 30. let minulého století a je v této oblasti oblíbený pro svůj hluboký kořenový systém, díky kterému může využívat i hluboko uložené zásoby vody. Varieta Ruiru 11 je neopak velmi mladá odrůda, která se vyšlechtila tak, aby byla velmi rezistentí vůči chorobám. Edward se snaží tyto dvě variety zkřížit, aby vytěžil benefity z obou kávovníků.

Na farmě je malá promývací stanice, díky které je Edward schopný zpracovat všechny své kávové třešně, které se ručně sbírají. 

Z aktuálního cuppingu našeho baristy

Již prvním douškem ucítíte šťavnatost této kávy. Jemná sladkost meruněk a kompotovaných broskví, která je podtržena příjemnou nízkou hořkostí grapefruitu. Acidita je zde cítit lehce, přesto vás může překvapit jemností až mírnou trpkostí, což se v ústech snoubí do dokonalé rovnováhy. 

Doporučuji všem, kteří mají rádi kompletní sladce-acidní kávy.

Parametry
Země původu Keňa
Kontinent Afrika
Nadmořská výška 1 700 m n. m.
Úprava kávy čerstvě pražená káva
Stupeň pražení střední (medium)
Region Kiambu
Odrůda Ruiru 11, SL28
Farma Mercy Estate
Způsob zpracování promytá (washed)
Druh kávy 100% arabika